- Annonce -

 

Grupperejsen er gennemført, TAK til alle der deltog, det var en helt fantastisk rejse <3

Se videoen til hende:


Linedance ferie for alle på

“Villa Sun Flower”** **

Vi danser paa ALLE niveauer, lige fra absolut begynder til avanceret, saa hos os er der plads til alle.


Mixx Travel er vores tekniske rejsearrangør

Vil du gerne på linedance ferie i Tyrkiet, er du som de fleste… kan du lide at blive lidt forkælet og have det sjovt, med masser af dans, hygge og søde mennesker – Så tag med os på dette hyggelige 4 stjernede Hotel – Indkvartering i pæne, store og velindrettede værelser, samt god Tyrkisk mad.

Der er balkon på alle værelser (inkluderet i prisen – Gratis trådløst internet over alt på Hotellet – Der er mulighed for at spise inde, såvel som som ude, 3 pools, outdoor bar, – Mulighed for leje af Safety box – Hårtørrer og køleskab på alle Hotellet
ligger i Centrum af Alanya, i gaa afstand til alt.

Super hyggeligt Hotel, med 230 værelser, fordelt i 3 bygninger – 500 meter fra den populære Kleopatra strand
Hotel Villa Sun flower ligger perfekt ved den flotte Kleopatra strand og lige midt i centrum, en sidegade til 25 meter vejen. Hotellet ligger centralt, og alligevel meget lokalt, inden for faa meter findes der supermarked, kiosk, frisør, apotek osv.

Der er 3 poolområder på Hotellet, hvor et område bliver vores udendørs dansegulv, og der er booket et dejligt indendørs dansegulv i stueplan, i tilfælde af en regnvejrsdag.
Det ene pool omraade har vi helt for os selv, ingen andre har adgang der til.

Nedenstående priser er gældende så længe der er plads ombord på flyet og på Hotellet – Hurtig tilmelding anbefales, da vi har begrænsede pladser på visse afgange.

Har du spørgsmål, er du mere end velkommen til at sende en mail til Marie (Sunshine Cowgirl) sunshinecowgirl1960@gmail.com

Vi flyver med Sunexpress, indtjekket bagage 20 kilo, haand bagage 8 kilo, er inkl. I din billet pris.

Vi rejser fra Kastrup, Billund og Aalborg (ekstra betaling for Aalborg + 400,00) Søndag D. 17/4 til 24/4 –  

Vi flyver både fra København, Aalborg og Billund
VIGTIGT.
(der er et ekstra gebyr til flyselskabet paa. Kr. 400,00, for afrejse fra Aalborg, Parkering er gratis i Aalborg lufthavn, men det forkorter jo rejsetiden nogle timer, ved ikke at skulle køre til Billund, og benzinen sparer man ogsaa. )
Alle priser herunder er pr. person i delt dobbeltværelse + evt. eneværelses tillæg kr. 700,00 for 1 uge 

1 uge – Fra 17 til 24 april – Vi danser på alle niveauer – Pris: 4699,00 /minus 400,00 for ikke dansere)

Nedenstående priser er omfattet – Flybillet, Indkvartering, All. Inclusive, Transfer til og fra Lufthavnen, Konkursdækning(rejsegarantifonden) – Linedance workshops, og dans – Samt balkon på ALLE værelser –

En normal dag vil bestå af ca. 7 timers dans/Workshop, dog med enkelte halve fridage – Aktivitets kalender tilsendes inden afrejsen.

Priser Pr. Person

1 uge I alt Kr. 4699,00  I delt Dobbeltværelse/Ikke danser 4299,00
Eneværelses Tillæg Kr. 700,00 Pr. uge

BETALING
: Depositum er lydende på Kr. 1500,00 , som skal betales til Mixx Travel ved reservation (jeg sender en ordrebekræftelse), restbeløbet betales ca. 50 dage inden afrejsen – Alle indbetalinger sker direkte til Mixx Travel


Alle. INKL.:

Alle retter serveres som åben buffet. Lokale producerede alkoholiske og ikke-alkoholiske drikkevarer, der er fælles i tidsrummet 10:00 – 23:00. Importerede drikkevarer, drikkevarer på flaske, friskpresset juice, tyrkisk kaffe og er mod betaling.

Linedance information:

Der danses linedance hver dag – Aktivitetskalenderen vil hænge på Hotellet, så man hver dag kan se, hvad der foregår den pågældende dag – Ligeledes kan man se på opslagstavlen, hvilke danse der undervises hver dag, så man har mulighed for. F.eks at holde en fri formiddag, hvis man nu i forvejen kan en af​dansene.

Vi har en dygtig instruktør med – Det vil sige at der danses Linedance på alle niveauer, hver eneste dag –

Der vil også være masser af linedance hver aften, nogle aftener med forudlavet ønsker (ønsker fra jer) og andre aftener med recap af de udlærte danse.

Der tilbydes masser af udflugter, hvis man har lyst til det en dag, eller bare en halvdags tur måske, dette vil der bl.a ​​blive informeret om under velkomstmødet, samt informationer vil hænge på opslagstavlen – Vær OBS. På at Tyrkiet er UDEN for EU, mht din rejseforsikring – HUSK at tegne rejseforsikring.

HUSK skal også tegne en rejseforsikring/Afbudsforsikring der dækker VERDEN, da Tyrkiet er uden for EU. Kontakt dit forsikringsselskab.


Tilmelding er bindende.

Hvad får du for pengene :

Flybillet, fra enten Billund, Aalborg eller Kastrup/retur, til Antalya/Tyrkiet Lufthavn

Transfer fra Antalya Lufthavn til Hotel Villa Sun Flower/retur

Konkursdækning via rejsegarantifonden

Olietillæg og Lufthavnsafgifter er betalt

Indkvartering på 4**** Dejligt Hotel, lige midt i centrum

Balkon på alle værelser

Gratis WIFI på hele Hotellets omraade

3 hovedmåltider, bestående af Morgenmad, Frokost og Aftensmad samt snacks ALLE dage + Diverse andre spiselige ting


Kaffe te, saftevand til alle måltider

Lokale producerede drikkevarer også alkoholiske, sodavand, Øl, Rød og Hvidvin, Raki, Vodka, Gin mm fra kl. 10.00 til 23.00 HVER DAG

Gratis brug af sol stole og parasoller på Hotellet

Gratis Pool Bar inden for de angivne tidspunkter

Linedance workshop (dans næsten hver formiddag, og aften – Vi danser fra kl. 9.30 til 13.00/13.30, og igen fra kl. 20.00/20.30 til 23.00, undtaget fridagene (Se aktivitets kalenderen )

Ca. 7 timere dans/workshop i gennemsnit pr. dag – enkelte halve fridage

Gratis brug af instruktører og hjælpere næsten 24 timer i døgnet J

DJ hver aften til at passe danselisten

Leje af det udendørs omraade samt flot indendørs lokale, i tilfælde af en regnvejrsdag, samt leje af musikanlæg


Ved. evt. ændringer fra deltagers side, må der betales gebyr.

OBS OBS – Skulle der mod forventning ske noget, så rejsen ikke kan gennemføres, dette gælder ogsaa vedr. Cocid 19, bliver det indbetalte beløb refunderet.

Vi ser frem til at byde dig velkommen til Tyrkiet, og til at gøre dine rejsedrømme til virkelighed


Kursusleder & instruktør Marie Sørensen (Sunshine Cowgirl)
Hjælpe instruktører – Oscar The Cowboy
Send gerne en mail hvis du har spørgsmål vedr. rejsen
sunshinecowgirl1960@gmail.com

- Annonce -